Подивіться хто прийшов: 7 фактів про поведінку ваших покупців в інтернеті

про поведінку покупців

Якщо з якоїсь причини ви все ще не вдостоїли належною увагою інтернет, а точніше – не приділяєте достатньо часу розвитку власного сайту або інтернет-магазину як альтернативу основному магазину, прочитайте цю статтю і дізнайтеся, що робить ваш покупець в інтернеті, коли ви його не бачите 🙂

 1. Улюблений день для покупок – понеділок

  Згідно даних платформи ibud.ua найбільш активно користувачі поводяться по понеділках, а найменше дій здійснюєть по суботах. У вересні 2017 року різниця в кількості користувачів склала 35,07% на користь понеділка. Активізуються користувачі з 6-ї ранку, а пік активності спостерігається з дев’ятої години ранку і до чотирьох пополудні і в період з восьмої до десятої вечора.

 2. Телефонують частіше, ніж замовляють онлайн

  Частка онлайн-замовлень на платформі ibud.ua становить 6,76% від загального числа взаємодій з користувачем (прямий дзвінок або замовлення зворотного дзвінка). В першу чергу це пов’язано з тим, що користувачеві потрібно більше інформації про товар, оскільки будівельні товари відносяться до категорії так званих “складних” товарів, коли людина купує не просто товар, а послугу або цілий комплекс послуг.

 3. День – ніч

  Збільшилася кількість користувачів, які обирають товари в неробочий час, пізно ввечері або вночі. Як правило, це роблять користувачі, що знаходяться тільки на етапі навіть не вибору, а швидше пошуку необхідної пропозиції. Левова частка онлайн-покупок як і раніше відбувається в робочий час, бо покупець чекає, що з ним зв’яжеться менеджер, тому як хоче поставити уточнюючі питання з приводу товару.

 4. 77% користувачів йдуть з сайту моментально, якщо він не адаптивний

  Частка мобільного трафіку в інтернеті зростає з року в рік. Мобільний користувач все більше звикає до зручності, швидкості доступу до інформації та можливості зробити дію тут і зараз без прив’язки до локації. Користуючись здебільшого зручними адаптивними версіями сайтів або мобільними застосунками, вони категорично відмовляються проводити час на неадаптивних ресурсах.

 5. Більше – не завжди краще

  А ось це майже на рівні одкровення. Виявляється, за даними досліджень, проведених KPMG в більш ніж 50-ти країнах (тільки серед людей, які роблять покупки в інтернеті), велика кількість різноманітних товарів вже не забезпечуює безперервний потік покупців. Це пов’язано з приходом високої платоспроможності до покоління мілленіалов – першого глибоко залученого в цифрові технології покоління (зараз їм від 30 до 40 років). Вони більш консервативні в своїх вподобаннях порівняно з покоління Z (молода кров). І більш перебірливі у порівнянні з поколінням X (народжені в благословенні 60-і), яке, швидше за все, ще не відійшло від ейфорії “купити все, лежачи на дивані”. Якщо простою мовою: мілленіали звикли купувати один і той товар, він їх влаштовує, і немає мотивації пробувати щось нове.

  Можливо, ви звертали увагу, серед молодих підприємців є тенденція до створення бізнесів, заснованих на наданні монопослуги або одного виду товару. Так ось, не виключено, що спеціалізація, яка і без того стала яскравою тенденцією останніх декількох років, стане єдиним конструктивним рішенням для інтернет-магазину в недалекому майбутньому.

 6. Покупець освоює в онлайні нові ринки

  Згідно звіту згаданої вище KPMG, в 2017 році підвищився інтерес до купівлі в онлайні меблів, великогабаритної техніки, транспортних засобів, предметів мистецтва та декору для дому, цій тенденції сприяє шалений розвиток сервісів доставки. Інтерес до онлайн-покупок нових категорій товарів, що не вважалися раніше придатними для продажу через інтернет, буде зростати й надалі, в той час як частка онлайн-шопінгу, яка припадає на одяг, косметику, товари для дому та електроніку, практично не зросла останнім часом. Але ці групи товарів все ще найпопулярніші.

 7. Чого не вистачає для щастя

  Яку інформацію шукають покупці через мобільний пристрій, перед тим як купити товар в магазині:
  – порівняння ціни в інших магазинах 65%
  – інформація про продукт 61%
  – огляди товарів 49%
  – варіанти продукту 35%

  Навіть якщо основний канал продажів – це офлайновий магазин або шоу-рум, 70% потенційних покупців будуть шукати інформацію про товар в інтернеті, навіть якщо налаштовані на покупку тільки “в живу”. Не нехтуйте можливістю залучити нових покупців.

  Багато хто з опитаних також зізнався, що гуглять товар, перебуваючи безпосередньо в магазині вже зважившись на покупку, незважаючи на те, що консультант може надати вичерпну інформацію. Так потенційний покупець думає, що в інтернеті він зможе знайти незалежну оцінку товару або послуги, в той час як консультант магазину зацікавлений у продажу більше, ніж в інтересах користувача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *