Великі торговельні інтернет-майданчики – не конкуренти, а вірні союзники бізнесу

В Україні зростання частки маркетплейсів в e-commerce в 2016 році склало близько 30%. Великі торговельні майданчики окупували перші позиції пошукової видачі: за даними ibud.ua за березень 2017 року 86% користувачів прийшли на платформу з пошукових сервісів, а це майже 1,2 мільйона чоловік в місяць. Кількість посилок з Китаю в Україну в 2016 році збільшилася у 8 разів у порівнянні з попереднім роком, і це статистика тільки по приватним особам, не враховуючи роздрібну торгівлю. Все це говорить про те, що вітчизняні маркетплейси від року до року зміцнюють свої позиції, а великі рітейлери продовжують експансію на міжнародний ринок.

Що дають маркетплейси бізнесу і чому з ними варто дружити, а не конкурувати

Навіть якщо компанія на ринку не перший рік і вже має коло постійних клієнтів, позитивну репутацію і власний сайт, щоб забезпечити собі видимість в інтернеті, потрібно постійно вкладати у просування і підтримку сайту. Контекстна реклама і банери, оновлення інтерфейсів сайту для зручності користувача, мобільна версія інтернет-магазину – при цьому наявність всіх перерахованих заходів не гарантує виведення сайту в ТОП-10. Хіба що компанія не займає вузькоспеціалізовану низькоконкурентну нішу.

Економія часу та скорочення витрат на просування в інтернеті

Розвивати і підтримувати свій сайт потрібно, але розглянути альтернативні канали залучення покупців варто. Що отримує компанія від співпраці з маркетплейсами та платформами:

  1. Доступ до аудиторії, лояльно налаштованої до інтернет-ресурсу: впізнаваність та велика кількість покупців викликають довіру, спрацьовує ефект колективного досвіду;
  2. Мінімальні грошові вкладення на старті: готовий інтернет-магазин, в якому потрібно лише налаштувати дизайн та додати контент;
  3. Послуги seo-фахівця: торговельні інтернет-майданчики регулярно проводять сео-аудит та оптимізують структуру свого сайту;
  4. Новітні технології в розробці продукту та маркетингових комунікацій з користувачем – мобільна версія сайту та додатки, заходи щодо підвищення впізнаваності, освоєння нових форматів взаємодії з покупцем.

“За рахунок платформи ibud.ua вдалося розширити охоплення аудиторії покупців та залучати більше нових клієнтів на сайт, отже, отримати більше замовлень. За 4 перших місяця 2017 року вдалося залучити на сайт близько 7,5 тис. користувачів”, – розповідає Віталій Варяник, фахівець з просування в компанії Art Metal Furniture, розміщуються на платформі 1 рік 11 місяців.

Для компаній, які не мають свого сайту, а займаються торгівлею офлайн, або для молодого бізнесу, що не має досвіду в e-commerce – розміщення на спеціалізованій платформі для торгівлі чи не єдиний спосіб швидкого та ефективного старту. Залежно від цілей й об’ємів компанії потрібно вибрати відповідний пакет послуг й почати продавати.

Підтримка діючих дилерів та розширення дилерської мережі

Розміщуючись на платформі ibud.ua, виробник, дистриб’ютор або постачальник мають можливість оперативно передавати інформацію про зміни ціни та наявності товарів своїм дилерам. Інформація відправляється не поштою менеджерам компаній, а змінюється через систему, зміни передаються в інтернет-магазини дилерів автоматично. Таким чином вдається підтримувати актуальність інформації.

“У 2017 році ми продовжуємо працювати над цим проектом (про ibud.ua – прим. Автора), залучаємо до участі наших дилерів. Їм не потрібно створювати каталог продукції, оскільки вони можуть підключити до своєї сторінки каталог Hörmann та відразу почати продавати. В результаті в 2016 році ми отримали понад 5000 переходів на сайт hormann.ua з сайту ibud.ua, було зроблено близько 500 цільових дій на нашому сайті, конверсія склала близько 10%”, – говорить Ірина Залізна, керівник комерційного відділу ТОВ« Хьорман-УА», на платформі 1 рік 3 місяці.

Інформація про компанії, постачальників та бренди на платформі ibud.ua відкрита та доступна для будь-якого користувача. Постачальники можуть бачити компанії, що працюють в тій же галузі, компанії можуть бачити постачальників товарів та послуг, які потенційно цікаві для їхнього бізнесу.

торговельні інтернет-майданчики

Просування бренда й популяризація нових торгових марок

Проведення рекламної кампанії в рамках платформи частково можна порівняти з таргетованою контекстно-медійною рекламою в Google. Різниця лише в тому, що в першому випадку таргетинг вже налаштований – фахівці платформи щодня борються за якість трафіку, аналізуючи запити, за якими приходять або не приходять користувачі, намагаючись збільшити кількість конверсійних дій. Користувач бачить рекламне оголошення в той момент, коли вибирає будівельні товари в каталозі ibud.ua або читає інформаційні матеріали про продукт або бренд. Реклама не наздоганяє користувача на YouTube та сторонніх ресурсах. Людина бачить рекламу тоді, коли найбільше схильна до її сприйняття.

У іншому ж випадку рекламну кампанію доведеться налаштовувати самостійно. Безумовно, в мережі можна знайти інструкції, поради та кейси зі створення оголошень, але немає ніякої гарантії, що користувач побачить вашу рекламу в потрібний момент, а не під час перегляду фільму.

“Оскільки платформа ibud.ua об’єднує в собі функції інтернет-магазину та будівельного порталу, це дозволяє оперативно розміщувати нові продукти, збільшуючи обсяги продажів та підвищуючи впізнаваність бренду. Плюсом є чітка таргетованість аудиторії, швидке реагування на виникаючі питання, можливість проводити рекламні кампанії”, – говорить Андрій Полупанов, менеджер з маркетингу та продажу в SINIAT ALC, на платформі 3 роки.

Специфіка покупки та продажу будівельних матеріалів в інтернеті відрізняється від покупки товарів масового споживання або побутової техніки. Будівельні матеріали – продукт складний, вимагає вивчення та більше часу на прийняття рішення про покупку з боку користувача.

“Майданчик ibud.ua дозволяє не тільки представляти продукцію та продавати її, а й просувати бренд на будівельному ринку. Таким чином, формується знання про компанію та бренд, його особливості. Покупець може робити своєрідний зріз по ринку та певній продукції, отримати порівняльний аналіз та робити свій вибір. Більш того, за допомогою ibud.ua ми випробуємо просування різних продуктових лінійок нашої продукції та оцінюємо реакцію саме кінцевих споживачів, що дуже важливо в нашій комунікації з дилерською мережею, через яку ми реалізуємо основні обсяги продукції АСО”, – розповідає Ірина Жуковська, директор «АКО Будівельні Елементи Лтд.», на платформі 1 рік 3 місяці.

Якщо у вас є питання, залиште заявку на сайті і менеджер ibud.ua зв’яжеться з Вами, щоб проконсультувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *