Як збільшити конверсію інтернет-магазину: перетворюємо стандартний шаблон на яскравий інтернет-магазин

Трафік в інтернет-магазин є, контекст закуплено, сторінки товарів переглядаються, попит на аналогічні товари на ринку є, а онлайн-замовлень і дзвінків все ще катастрофічно мало? Якщо так, ви точно щось втрачаєте з поля зору. Робимо експрес-ревізію сторінок інтернет-магазину за півгодини, вносимо правки без залучення розробників і агентств, збільшити конверсію інтернет-магазину.

Слайдер

Найпростіший і дуже красномовний спосіб розповісти покупцеві про свої товари за 5 секунд. Саме стільки часу в середньому потрібно користувачеві, щоб зрозуміти, чи відповідає сайт його запиту. Додайте три, чотири, п’ять різних зображень на слайдер: фото із зображенням, яке показує товар або візуалізує рід вашої діяльності; знижки та акції, які зараз актуальні на сайті; надаєте постійним клієнтам бонус? – теж на слайдер! Відео в даному випадку в порівнянні із зображеннями програє, оскільки на перегляд потрібен час. Хоча і тут багато що залежить від специфіки компанії та її товарів.

збільшити конверсію інтернет-магазину

Опис товару

Про це вже навіть якось незручно говорити, але … Додайте опис і докладні характеристики на сторінку товару! І не впадайте в крайнощі. Не потрібно копіювати весь текст з каталогу або технічної документації, навряд чи хто дочитає до кінця.

В середньому користувач читає, а я б сказала – сканує, близько 30% тексту на сторінці. Тобто 70% інформації залишаються поза увагою. Форматуйте текст так, щоб спростити його сприйняття по максимуму, а саме:

– пишіть невеликими абзацами;

– характеристики додайте маркованих списком;

– використовуйте різні шрифти і виділяйте ключові моменти, на які повинен звернути увагу користувач;

– приберіть все зайве – кожне слово, яке не несе інформації, залиште тільки найнеобхідніше.

Є товари, назвемо їх умовно мас-продукт, про які люди знають, навіть якщо не користувались ними ніколи. Наприклад, збираючись купити фінішну штукатурку, покупець, що не занурений в деталі вибору будівельних матеріалів, можливо, згадає про Knauf або Plato, погуглить потрібні товари і знатиме, що йому потрібно: швидше за все, це конкурентна ціна, доставка в термін і зручні умови оплати. Для таких товарів в інтернет-магазині можна додати тільки основні характеристики, щоб покупець знав: це саме той продукт, що він шукає. А якщо в асортименті магазину є мало розкручені марки, які при цьому не поступаються в якості іменитим брендам? Пропишіть детально характеристики та застосування товару. Характеристики краще описувати списком: кожна з нового рядка коротко і зрозуміло. В описі вже більш детально можна розповісти про застосування, монтаж, особливості та інше. Такий формат подачі тексту добре сприймається користувачем.

Доставка товару

Опишіть всі можливі види отримання товару. Доставка в регіони, служби доставки, з якими ви співпрацюєте, терміни виконання доставки – все, що буде зручно вашому клієнтові. Особливо, якщо товар великогабаритний, а ваш магазин, склад, шоу-рум знаходиться за межами міста. Хоча, і це не найстрашніше. Їхати за товарами в час-пік в центр міста теж задоволення не дуже. Дайте покупцеві зрозуміти, що ви готові допомогти йому.

Найбільш поширені запитання

Якщо немає можливості додати онлайн-чат, можна розмістити сторінку FAQ, де будуть описані найбільш поширені питання. В інтернет-магазинах на платформі айбуд це можна зробити, додавши ще одну сторінку і вивівши її в меню на головній сторінці інтернет-магазину. В першу чергу опишіть, як зробити онлайн-замовлення, чи є в магазині гарантія, як проводиться оплата, і в який термін доставляються товари. Це ті питання, які хвилюють будь-якого покупця. Запитання з серії вибору товару, рекомендації з дизайну та інше виносьте в окремі статті.

Повернення

Болюча тема. Окей, з гіпермаркетами та мережевими магазинами ще зрозуміло, до них рівень довіри, як не крути, вище. А що робити компанії, яка не так широко відома на ринку, і сайт в неї не такий розкручений? Напишіть дуже і дуже докладно, що ви будете робити, якщо товар виявиться бракованим, або банально не підійде покупцеві. Повернете гроші, заміните, відремонтуєте? “Ризикнути, адже тут дешевше, або все-таки замовити на Розетці?” – думає покупець і в 8 з 10 випадків йде на “більш надійний ресурс”, як йому здається. Не дайте приводу засумніватися в вас!

Ціна під грифом “Цілком таємно”

Особисто я давно перейшла на покупки в онлайні. E-commerce вже настільки розвинений, що просто немає сенсу витрачати час на покупки в онлайні, хіба що в якості антистресової терапії. І яким би товар не був для мене привабливим, а сайт – красивим і зручним, відсутність ціни на товар змусить мене піти зі сторінки. Ні, мені не складно зателефонувати або запитати в онлайн-чаті, але навіщо? Навіщо витрачати час, коли поруч ще з десяток аналогічних пропозицій із зрозумілою ціною та іншими умовами продажу. І нехай моя думка суб’єктивно, згідно зі статистикою ibud.ua з усього обсягу онлайн-замовлень на товари без ціни припадає лише 6% замовлень. Боїтеся втратити покупця через високу ціну на товар, але якщо товар того варто, “ваш” покупець це зрозуміє.

Запускайте акції

І навіть сторінку окрему для цього створіть. За даними платформи ibud.ua 24,9% відвідувачів головної сторінки переходять на вкладку меню Акції. Не обов’язково давати нечувану знижку. Подарунок, 5% або безкоштовна доставка при замовленні на суму n – це теж хороша пропозиція. А вибираючи товари для акції, не відштовхутеся від того, що потрібно збути, що залежалося. Давайте цікаві пропозиції на сезонні товари, ходові. Саме їх шукають зараз люди, а тут ще й знижка. Звичайно, я беру!

Додайте більше фото, ще більше!

Так, якщо це пісок насипний, бетон або суміш для шпаклівки, фото навряд чи зіграють важливу роль при виборі товару. Але якщо це керамічна плитка, сантехніка, товари для будинку або саду, техніка. Як же люблять люди все це розглядати: з різних ракурсів, крупно і в інтер’єрі, в поєднанні з чимось і просто на білому тлі. У будь-якому випадку зайвим не буде.

Портфоліо

Особливо актуально для компаній, що спеціалізуються на послугах: ремонти, дизайн, ландшафти, меблі на замовлення. “Продавці повітря” – так можна сказати про продавців послуг, не побачиш і не помацаєш до тих пір, поки не заплатиш. Фото реалізованих проектів, вашого складу або шоу-руму – це як ще одна гарантія того, що компанія функціонує, життя кипить.

Нам є що сказати

Пишіть невеликі статті, огляди і новини. Розповідайте про нові надходження, про програми для постійних покупців, робіть рекомендації з вибору товарів, розповідайте про свою команду. Нехай покупець бачить, що за інтерфейсом сайту стоять реальні люди, які багато працюють, дбають про покупця і свій бізнес.

Невеличкий редизайн

Працюючи з готовим шаблоном інтернет-магазину, зробити редизайн в повній мірі не можна. Але оновити заголовки, зображення на слайдері та товари можна і потрібно. Часу на це піде не багато, а результат точно буде. Змінюючись і експериментуючи, через якийсь час ви точно зможете сказати, що більше подобається користувачам, на що вони звертають увагу, на які кнопки із задоволенням клацають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *