Super-рядок в каталозі ibud.ua: скільки коштує покупець

Минулого місяця ми опублікували матеріал з рекомендаціями, як зібрати максимальну кількість переходів з каталогу ibud.ua. У цій статті проаналізуємо деякі підрозділи глибше і розповімо, скільки переходів в інтернет-магазин отримують рядки Super, яка вартість одного переходу, від чого вона залежить, і які прямі та непрямі чинники впливають на поведінку користувача.

На попит будь-якого товару впливає сезонність, будівельні матеріали не виняток. Це можна помітити як по змінах відвідуваності тих чи інших підрозділів каталогу ibud.ua, так і за активністю самих продавців, що призначають на прайс-пропозиції Super-рядки: в одних підрозділах ставки падають, а кількість учасників в аукціоні знижується, в інших – навпаки.

Як поводяться користувачі в різних підрозділах каталогу ibud.ua

Немає ніякої універсальної формули, як розрахувати бюджет для Super-рядку, і яка повинна бути середня вартість одного переходу. Для кожного виду продукції ці показники будуть різними. Нижче наведу статистику за листопад за кількома підрозділами, що входять в число найбільш відвідуваних в зазначений період.

Підрозділ Мінеральна вата 

Середня вартість одного залученого користувача, який перейшов з Super-рядку в інтернет-магазин компанії, в листопаді 2017 року для даного підрозділу склала 3,77 грн. В кожному окремому випадку (в залежності від номера рядку і самої пропозиції) вартість одного користувача варіювалася від 1,08 грн до 13,25 грн.

Мінімальна вартість користувача (розраховується виходячи зі ставки на аукціоні та кількості переходів на прайс-пропозицію) була на прайс-пропозиції з ціною на 39% нижче за пропозиції з тим самим товаром, але іншого виробника. При цьому прайс-пропозиція ніколи не підіймалася вище 3-го рядка.

Найвища вартість припала на 5-ий Super-рядок з ціною вищою за середню.

Всього протягом листопада перші 5 рядків в підрозділі Мінеральна вата отримали 31,93% всіх переходів з каталогу даного підрозділу.

Підрозділ Екструдований пінополістирол 

Середня вартість одного залученого користувача для цього підрозділу склала 3,17 грн. Оскільки ціна всіх Super-рядків була приблизно однаково конкурентною, кількість користувачів, що переходили в інтернет-магазини, була пропорційна номеру рядка (від 1 до 5 строки рівномірно знижується кількість відвідувачів). А тому максимальна ціна переходу склала всього 7,46 грн – середнє значення за місяць для 5-го Super-рядку.

Протягом листопада перші 5 рядків підрозділу Екструдований пінополістирол отримали 28,76% всіх переходів з каталогу даного підрозділу.

Підрозділ Піноблоки, пінобетон 

Можливо, в силу сезонності, про яку вже згадувала вище, участь кількості компаній в аукціоні на Super-рядок в цьому підрозділі сильно скоротилося. Отже, зменьшилася й сама ставка. Так, при менших бюджетах два верхні рядки зібрали 26,46% всіх переходів.

Мінімальна вартість одного залученого користувача склала 0,08 грн, максимальна – 0,6 грн.

Менша кількість Super-рядків позитивно позначилося на прайс-пропозиціях, які органічно займають в каталозі високі позиції. 3-й рядок каталогу (без ставки Super) отримав 9,91% переходів з підрозділу.

Підрозділ Вхідні двері

Один з найбільш конкурентних у цю пору року підрозділів.

Вартість переходу протягом місяця коливалася від 0,26 грн до 12,5 грн. Середня вартість одного користувача по підрозділу – 1,89 грн.

Загалом на п’ять Super-рядків в підрозділі Вхідні двері в листопаді перейшли 36,7% всіх відвідувачів.

У той же час прайс-пропозиції, розташовані на 6-й і 7-й позиціях в каталозі (без Super-рядків), отримали 34,6% і 22,44% переглядів відповідно. Не варто складати цифри і обчислювати, скільки ж користувачів в процентному співвідношенні лишилося на інші прайс-пропозиції каталогу. Попри те, що для кожної з позицій користувач є унікальним, в рамках підрозділу один і той самий користувач відвідує в середньому 4 сторінки за сеанс. Тобто для якихось прайс-пропозицій це була частково одна й та сама аудиторія.

Чому одна пропозиція отримала стільки ж переглядів, як і п’ять Super-рядків разом узяті? В даному випадку 4 з 5 Super-рядків перебували в Київському регіоні і одна у Львові. Київська аудиторія частково розподілилася між 4-ма пропозиціями. 6-й рядок каталогу – це Дніпро (Дніпропетровськ), місто і область, що посідають за кількістю трафіку 3-е місце після Києва. Плюс ця пропозиція має найменшу вартість у порівнянні з попередніми позиціями. Ці два фактори і пояснюють таку популярність товару.

Підрозділ Профнастил 

Вартість за один перехід з даного підрозділу в листопаді місяці становила від 0,1 грн до 39 грн. Такий розбіг обумовлений популярністю прайс-пропозиції з ціною нижче, ніж на інших Super-рядках. Середня вартість користувача – 3,07 грн. Традиційно більшу кількість переглядів отримали Super-рядки з меншою ціною товару.

Трохи аналізу 

Super-рядок, безумовно, дасть переходи на будь-яку прайс-пропозицію. Але якісно збільшити кількість трафіку можна лише підкоряючись законом поведінки користувача і впливу непрямих факторів.

  1. Велику частку переглядів завжди отримує товар з меншою ціною. Разом з тим показник відмов на такій сторінці може бути високим, якщо на картці товару недостатньо контенту, немає інформації про товар.
  2. Фото на товарі поганої якості. Тільки 20% користувачів переходять на сторінку товару без фотографії, а наявність якісних фото в картці товару в 5 разів підвищує ймовірність покупки даного товару.
  3. Аналіз підрозділів, в яких розміщені прайс-пропозиції. Відсутність конкуренції – це можливість при мінімальній ставці зібрати максимальну кількість переходів на прайс-пропозицію.
  4. Автоподовження добре не у всіх випадках. При низькій ставці функція автоподовження передбачає участь в аукціоні з однією і тією ж фіксованою ставкою. З участю в аукціоні нових компаній з більш високими ставками, прайс-пропозиція програє. Редагуйте час від часу ставки на аукціоні, щоб завжди бути у виграші.
  5. Конкурувати з пропозиціями та компаніями з Вашого регіону завжди складніше, ніж з іншими регіонами. Перевіряйте, в яких підрозділах представлені прайс-пропозиції з інших міст і не представлені з Вашого – там буде найбільша вигода.
  6. Super-рядки не збирають всіх-всіх відвідувачів підрозділу. Ті ж користувачі можуть опускатися вниз по каталогу, фільтрувати товари, сортувати їх за ціною, якщо не знайшли відповідної пропозиції на перших 5-ти позиціях. Ваша задача зробити все, щоб вони зупинилися саме на Вашій пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *