Ще 5 причин чому потрібно починати продавати в інтернеті

Про те, що покупки в інтернеті вже давно стали нормою, написані гігабайти матеріалів. Але! Якщо і вони вас не переконали, і ви все ще вважаєте, що продажі в інтернеті не для вашого продукту, оскільки він вимагає додаткових послуг та консультацій, або він настільки специфічний, що пояснити його цінність можна тільки при особистій зустрічі за допомогою презентації – ось вам ще 5 вагомих аргументів, чому варто відкинути стереотипи про унікальність і починати продавати в інтернеті.

Логістика Level 145 

Великі компанії з доставки посилок співпрацюють з великими маркетпрейсами та інтернет-магазинами не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Тепер можна безпосередньо купувати в магазинах, що не здійснювали раніше доставку в Україну, наприклад, на Amazon і 6.pm. Сьогодні отримати замовлення можна через склад Нової Пошти за кордоном.

Служби доставки і гіганти e-commerce здійснюють спільні проекти, популяризуючи культуру покупок в інтернеті: пропонують вигідні умови доставки та повернення, відкривають склади за кордоном, гарантують відшкодування матеріальних втрат, і головне, скорочують терміни доставки в кілька разів, тобто роблять все, щоб переконати користувача, що онлайн-шопінг – це зручно, швидко і безпечно. А спостерігаючи за тенденцією розвитку e-commerce в Азії, з упевненістю можна сказати, що послуг, які не можна хоча б частково адаптувати під продаж через інтернет, практично не існує.

В інтернеті, дійсно, продається все 

На AliExpress можна купити електромобіль з доставкою. Чи думав звичайний покупець про це ще років 10 тому?

Через дошки оголошень купують нерухомість на відстані сотні кілометрів. За даними OLX в рейтингу найдорожчих покупок, зроблених через сайт, значаться будинок в Криму вартістю 2,9 млн $ і завод з виробництва феросплавів в Запоріжжі.

Серед онлайн-покупок великого обсягу або зі складною комплектацією в одному замовленні на платформі ibud.ua протягом жовтня 2017:

  • Водостічна система Bryza – 77 елементів;
  • Клей KEMA KEMATERM для теплоізоляції – на суму 34780 грн;
  • Щебінь гранітний – 100 тонн, газобетонні блоки – на суму 21945 грн;
  • Послуга кладка стін облицювальною цеглою – на суму 23800 грн;
  • Система опалення, що включає комплектуючі –  84 елементи;
  • Бітумна черепиця Onduvilla – 181 м.кв;
  • Ламінат Meister – на суму 33936 грн;
  • Вітальня СОКМЕ Рио (гарнітур) –  21 комплект.

Середній чек по онлайн-замовленнях через корзину у жовтні склав 3201,46 грн.

Як вони це роблять?

Щоб полегшити користувачеві муки вибору, інтернет-магазини та виробники розробляють цікаві програми, за допомогою яких можна приміряти плаття, перефарбувати стіни кімнати в різні кольори, порахувати кількість шпалер для кімнати і навіть керувати автомобілем. Крім очевидної зручності, додатки містять в собі ще й розважальну функцію, викликаючи тим самим у покупця позитивні емоції. Скориставшись таким додатком хоча б раз, покупець точно запам’ятає і його, і товар, і виробника.

Ще на крок ближче 

Людям подобається взаємодіяти з брендами або людьми, що втілюють їх, а також з представниками великих холдингів. Те, що раніше здавалося недоступним, тепер в одному кліці миші від тебе. Покупці діляться своїми враженнями про товари і послуги в соцмережах, сміливо тегая топ-менеджерів відомих компаній, і в багатьох випадках отримують від них фідбек. Служба підтримки, яка працює 24/7, консультації в чатах і месенджерах прямо з телефону в будь-який час доби, чат-боти –  все це створює ефект близькості, де практично вже немає різниці між онлайн і оффлайн.

Враховуючи, що сучасний покупець схильний до імпульсивних покупок (і це стосується далеко не тільки жінок!), доступні в мережі магазини, товари, послуги все частіше виграють у бізнесу, що працює виключно оффлайн, яким би унікальним не була його пропозиція.

Третій – зайвий 

Усунення посередників – ще одна задача онлайн-торгівлі. Виробники охоче співпрацюють з ритейлерами та маркетплейсами, які показують хороший рівень продажів і роботи з покупцем. Очевидно, що це дозволяє виробнику контролювати попит на товари і продажі, проводити спільні акції з маркетплейсами, швидше аналізувати поведінку користувача і його ставлення до бренду. Самі онлайн-рітейлери охоче прагнуть співпраці з брендами безпосередньо, відмовляючись від послуг посередників, і тим самим забезпечуючи найкращі пропозиції для своїх покупців. Все, на чому залишається зосередитися, це сервіс і доставка.

Щоб закріпити матеріал

Онлайн-покупки стають настільки популярними, що деякі великі рітейлери відмовилися від традиційного поняття “чорна п’ятниця”, натомість весь місяць проводяться розпродажі товарів різних категорій. Це пов’язано з обсягами онлайн-покупок, розміри яких в останні роки сильно ускладнили логістику та роботу продавців в згаданий період – ще один доказ росту продажів в інтернеті. У 2015 році обсяг продажів на Amazon в “чорну п’ятницю” склав понад 30% від річних продажів рітейлера. Це був останній рік проведення “чорної п’ятниці”.

Якщо кілька років тому основна частка онлайн-продажів припадала на міста-мільйонники, сьогодні регіони впевнено освоюють онлайн-покупки і інтерес до них буде стрімко рости. На відміну від великого міста, де як не в інтернеті знайти товари, які не продаються в невеликих регіональних містечках. Ті інтернет-магазини, які попрацюють зараз над доставкою в усі куточки країни, в самому найближчому майбутньому матимуть великий успіх.

Товари за передплатою – ще не розвинений в нашій країні сервіс, але мегапопулярний на заході. Будь-яку дрібницю, а також товари для дому, певні групи продуктів, які ми купуємо з місяця в місяць, можна отримувати, зробивши замовлення на сайті лише раз і вказавши з якою періодичністю ці товари потрібно надсилати. Можливо, і в вашому магазині є такі групи товарів?

Всі описані вище фактори впливають на зростання e-commerce. Групи товарів та послуг, що продаються через інтернет, весь час розширюються. Покупці звикають до зручних покупок в онлайні. Висновки робіть самі 😉

One Response

  1. Так і сьогодні важливим моментов являється саме продаж через ресурси в інтернет мережі. Так от і ми купили техніку на аліекспрес прийшло неякісне, а придбали вікна в інтернет-магазині і цілком були задоволені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *