Конкуренція – справа тонка. Як зібрати трафік з каталогу ibud.ua

как собрать трафик

Super-рядок в каталозі допомагає просунути в ТОП необхідний товар. Згідно зі статистикою ibud.ua в середньому перша позиція забезпечує 19,73% від загального числа переходів на прайс-пропозиції компаній з каталогу підрозділу, тобто майже 20% користувачів клікають по першому товару в списку.

Але це в середньому. У деяких підрозділах це число досягає 30%, а десь не доходить і до 5%. Про те, чого хочуть покупці та як зібрати вершки з каталогу, читайте нижче.

Щодо оформлення картки товару, актуальних цінах і контент можна прочитати в декількох статтях в нашому блозі, і не тільки в нашому. Сьогодні на прикладі конкретних прайс-пропозицій розглянемо, як підвищити ефективність Super-рядка. А саме:

 • що шукають користувачі та за яким принципом переходять на той чи інший товар, і що змушує їх залишити сторінку;
 • як при великій кількості переходів збільшити низький показник конверсії;
 • якій прайс-пропозиції призначити Super-рядок, щоб не зливати бюджети даремно.

Згідно з дослідженнями TNS Infratest 67% потенційних покупців в онлайні цікавляться в першу чергу рівнем цін, 40% з’ясовують наявність в офлайнових магазинах потрібного товару або послуги. Звичайно, цінова політика кожної окремої компанії – виключно справа менеджменту. Я просто наведу цифри, що показують вплив ціни на вибір покупця для високо конкурентного ринку.

Товар Ламінат

На товар Х1 – перший рядок каталогу – припадає 6,92% переходів від загального числа унікальних користувачів в даному підрозділі каталогу.

На товар Х2 – другий рядок каталогу – 18,12%.

На товар Х3 – третій рядок – тільки 5,5%.

Більшу кількість переходів для товару X2 забезпечила ціна, яка нижча за вартість товару X2 всього лише (!) На 8%.

Товар Вхідні двері

На товар Y1 – перший рядок каталогу –  жовтні 2017 з підрозділу каталогу Двері вхідні перейшло 29,82% користувачів.

На товар Y2 – другий рядок каталогу – припадає всього 5,11% аудиторії підрозділу. Вартість товару Y2 перевищує вартість Y1 на 43,7%.

Для товару Y6 – шостий рядок каталогу – кількість користувачів, які перейшли на товар, склала 25,72% від загального числа. Вартість товару Y6 на 57,1% нижчий за вартість товару Y1. Левову частку переглядів в даному випадку товару Y1 забезпечила перша Super-рядок каталогу.

Один користувач в середньому за одне відвідування сайту переглядає 3,8 сторінок товарів.

Виведення прайс-пропозиції на першій сторінці каталогу – це щоденні переходи користувачів в інтернет-магазин компанії. Але при великій відвідуваності сторінки товару конверсія може бути невисокою.

Які фактори змушують покупця залишити сторінку в пошуках іншої пропозиції:

 • недостатньо інформації про товар (відсутність характеристик і опису);
 • немає інформації про доставку (регіональність, доступні поштові сервіси або служби доставки);
 • мало інформації про самого продавця.

Знову зішлюся на дослідження агентства TNS, згідно їхньою статистики понад 40% покупців онлайн очікують побачити інформацію про товар безпосередньо на сторінці товару, і не хочуть займатися додатковим пошуком на іншому сайті. А тому тільки 2% з них повертаються повторно, інші знаходять потрібний товар з більш повною інформацією про нього на іншому ресурсі.

Перш, ніж призначити Super-рядок прайс-пропозиції, переконайтеся в наступному:

 • ціна на товар конкурента. Подивіться, з ким доведеться конкурувати вашому товару, можливо, ви можете запропонувати щось більш цікаве;
 • ціна на товар актуальна. Занижена вартість як мета залучити покупця викликає у користувача негатив, це м’яко кажучи;
 • товар (послуга) є в наявності в достатній кількості;
 • картка товару заповнена максимально: вказані характеристики, адреси та номери телефонів, є інформація про доставку та оплату, вказані доп.послуги, які входять або не входять до вартості, наприклад, використання спецтехніки.

Звідки приходять користувачі в каталог ibud.ua, а потім на прайс-пропозиції компаній

В середньому 95,34% користувачів знаходять прайс-пропозиції компаній в каталозі ibud.ua, а менше 5% приходять безпосередньо через пошук. У свою чергу в каталог ibud.ua 75,51% покупців приходять з пошукових систем, майже 13% – це переходи за прямими посиланнями або із закладок, що залишилися трохи більше 11% припадають на рекламні кампанії, соціальні мережі і e-mail.

Пріоритетні місця прайс-пропозицій в каталозі ibud.ua забезпечать компаніям переходи в інтернет-магазин, високий показник відкриття контактів і онлайн-замовлень. Як призначити прайс-пропозицією Super-строку, читайте в Центрі знань.

А ось ще трохи статистики по платформі ibud.ua. Переважна частина користувачів знаходить шуканий товар на першій сторінці каталогу. Попри те, що в середньому один користувач переглядає більше 3-х сторінок товарів протягом однієї сесії, тільки 8,13% продовжують шукати товар на другій сторінці каталогу. Третю сторінку переглядають 3,32%, а четверту – 1,81% потенційних покупців. В першу чергу це стосується підрозділів, де розміщені послуги або інформацію складно систематизувати через відсутність чіткої класифікації товарів. У підрозділах з розширеною системою фільтрів ці показники ще менші, оскільки пошук значно спрощений.

Сортують товари на сторінці за ціною від меншого до більшого 1,68% користувачів.

Підсумок. Щоб зібрати максимальну для свого товару кількість трафіку в каталозі ibud.ua:

 1. стежте за актуальністю ціни, намагайтеся пропонувати покупцеві більш вигідну пропозицію, ніж інші;
 2. заповнюйте картки товарів по максимуму, хоча б для тих товари, на просування яких виділяються бюджети;
 3. призначайте Super-рядки конкурентним прайс-пропозиціям. Звичайно ж, можна поліпшити позиції будь-якого товару за допомогою Super, але отримати велику кількість зацікавлених користувачів може тільки найбільш приваблива пропозиція.

Читайте по темі:

Зміни в призначенні Super-рядків в каталозі ibud.ua

Як зробити сторінку товару конверсійною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *