Поширені помилки в текстах, які до смерті дратують читачів

Щоб написати простий та хороший текст про компанію або товар, не обов’язково бути філологом чи журналістом, досить уникати декількох поширених стилістичних помилок і прийомів в спілкуванні з аудиторією, які дратують читача.

Повчання і беззмістовні введення в тему 

Якщо ви розміщуєте на своєму сайті оглядові статті про товари, які продаєте, уникайте шаблонних фраз на кшталт “підходити до укладання ламінату потрібно з великою відповідальністю, уважно і досконально вивчивши нашу статтю, прочитавши інструкції, тощо”. По-перше, фрази самі по собі беззмістовні, по-друге, ймовірність того, що людина приступить до монтажу підлоги без підготовки, просто мізерна. А тому безглузді абзаци тексту дратують людину, що шукає конкретні відповіді на свої запитання. Той, хто хоч трохи розбирається в темі, не затримається на вашій статті. А тому опускайте довгі введення і відразу приступайте до конкретики. 

 

Нагадування про невдалий досвід

Ось приклад тексту з сайту компанії, що надає послуги з ремонту і обслуговування сантехніки та комунікацій: “Намучилися з недобросовісними, але дешевими сантехніками? Гроші заплачені, а результату немає? І експериментувати більше не хочеться? Тоді звертайтеся до нас, ми готові виправити будь-які помилки горе-бригад “.

Помилка №1. У зверненні до потенційного замовника підкреслюється його невдалий досвід, при цьому з явним знущанням. Будь-яка людина може наштовхнутися на несумлінного підрядника, не потрібно нагадувати їй про це.

Помилка № 2. В описі акцент робиться не на перевагах самої компанії, а на помилках конкурентів. А це свідомо програшна стратегія.

Помилка №3. Підсвідомість блокує негативну інформацію, у користувача виникає бажання піти зі сторінки з описом невдалих робіт і постраждалих об’єктів. В описі компанії розповідайте тільки про позитивний досвід співробітництва з вами. 

 

Неправдива інформація, яка відштовхує читача

“Чавунні ванни вже ніхто не купує, акрил, в крайньому випадку, кераміка – ось матеріали, за якими майбутнє, саме їх вибирає сьогодні сучасний покупець”. Якщо в асортименті вашого магазину з якихось причин немає деяких товарів, применшувати їх цінність не варто. Мабуть, про них взагалі не варто говорити. Прочитавши докладний опис переваг і відмінних характеристик акрилових ванн, користувач швидше зробить вибір на користь останніх.

 

Ви багато говорите про себе і ні слова про вигоди ваших клієнтів 

“Ми компанія, що динамічно розвивається, займає передові позиції в своїй галузі. За 10 років роботи нам вдалося розширити дилерську мережу і відкрити представництва в 9 регіонах країни. Товарообіг тільки за останній рік виріс на 24% і інше, і інше “. Безумовно, це прекрасно. Але що отримує замовник або покупець від співпраці з вашою компанією? Репутація та картина добробуту важливі, але кожен хоче розуміти свою вигоду. Чому я повинен віддати гроші вам, а не вашим конкурентам?

Цікавитесь контент-маркетингом, прочитайте ці статті:

Як наповнити сторінку товару контентом

Як зі стандартного шаблону зробити яскравий інтернет-магазин і наповнити корисними текстами сторінки сайту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *