Де знайти хороші і безкоштовні фото для вашого сайту

Ви читаєте текст на 10 000 знаків без зображень, і так, щоб 10 шрифтом? Якщо так, то його або писав Цукерберг, або ви не прокрутили мишкою до кінця сторінки. 

Слова – це добре. Особливо, якщо вони по суті і зі змістом. Але розбавляти їх потрібно. І не тільки їх, порожнє місце на сторінці вашого сайту теж не образиться, якщо ви його заповните хорошим зображенням. Ілюстрації сприяють підвищенню конверсії. Якісні барвисті професійні картинки для сайтів зможуть привернути увагу потенційного клієнта і викликати у нього бажання купити. Тож де взяти  безкоштовні фото для сайта, які відповідатимуть якості та не нарушатимуть авторські права. 

Скопіювати не можна платити

Але гребти все і звідусіль теж не треба. По-перше, не варто забувати про авторські права, а зараз практично всі зображення ними захищені, і застосування їх без відома автора заборонено. Звичайно ж можливо, що той автор, у якого ви безкоштовно “позичили” фото ніколи і не дізнається про це … Але в силу закону підлості, саме у вас він його знайде і доведеться відшкодовувати збиток. По-друге, уявіть, скільки ще таких ледачих, які збирають банальщину, і потім куди не зайди – у всіх однакові фото офісу і колл-центру. І чим тоді унікальний ваш контент?
 безкоштовні фото для сайта

Знайти щось “новеньке” можна через фотостік. Не хвилюйтеся, купувати не обов’язково, можна використовувати безкоштовний банк фотографій. Завдяки некомерційній організації Creative Commons, яка створила публічні ліцензії, можливо легально користуватися контентом і поширювати його безкоштовно. Публічні ліцензії є теж різні: вільні, з якими можна завантажувати безкоштовні фотографії для комерційного використання, і невільні, в яких деякі права автора зберігаються. Тому перед використанням ознайомтеся, на яких умовах фотобанк безкоштовно надає зображення. 

Шара прийди! Топ 10 безкоштовних і найзручніших фотостоків

Звичайно ж, 10 – це не всі безкоштовні фотобанки в світі. Їх набагато більше. Але тут зібрані саме ті, з якими безкоштовні фото для сайту знайти найзручніше: не потрібна реєстрація, легко завантажити, є пошук і розділи.

 1. Free Photos Bank
 2. IM Free
 3. Stockvault
 4. Gratisography
 5. PicJumbo
 6. Unsplash
 7. Wikimedia Commons
 8. Compfight
 9. Foter
 10. Image Finder

Як збільшити продажі за допомогою зображень?

Просто для краси накачати безкоштовних картинок, це, звичайно, добре, але весь контент на вашому сайті повинен приносити прибуток. Вибираючи безкоштовні фото, варто орієнтуватися на те, яке у них буде завдання: залучити, нагадати, здивувати, зацікавити, тощо. І пам’ятайте, що все потрібно тестувати. Тому радимо створити кілька варіантів до одного продукту, застосувати їх по черзі і подивитися з яким з них було скоєно більше переходів.

Що спонукає купити:

 1. Викличте довіру
  Перед тим як купити, люди шукають підтвердження того, що це надійний магазин. Вони читають відгуки, дивляться умови оплати й доставки, заходять на сторінку, де розміщена інформація про компанію. На сторінці, де ви розповідаєте історію вашого бренду або описуєте свої послуги, розмістіть фото ваших справжніх співробітників, проектів, офісу. Покупець буде довіряти і не бояться, що сьогодні він замовить, а завтра сайт просто зникне і плакали його гроші.
 2. Я-фактор
  Людина купує для себе або своїх близьких. Буде дуже добре, якщо вона зможе “приміряти” на себе ваш продукт. Якщо продаєте паркет, то крім фото дощечки, внесіть його в інтер’єр красивої вітальні. Або у вас магазин штор, замість шматка тканини, візуалізуйте з ними спальню з можливістю збільшення зображення, щоб можна було близько розгледіти малюнок фіранки.
 3. Користь від покупки
  Ясна річ, що всі ми купуємо з метою отримати користь від продукту. Покажіть відвідувачеві, чому цей товар для нього необхідний. Можна висловити це емоціями. Наприклад, фото з щасливою домогосподаркою, яка купує посудомийну машину. Або конкретно вказати на плюси продукту: міцність, компактність, висока технологічність.
 1. Очікування-реальність
  Будьте реалістами. Звичайно, хочеться здивувати покупця “багатими” фото з ексклюзивною продукцією преміум класу. Але якщо у вас такої немає і не планується в найближчому часі, то будьте чесні з покупцем. Такий підхід не збільшить продажі, а навпаки, ви будете обманщиком в очах відвідувача. Зробіть чесно. А “чесно”, в свою чергу, можна прикрасити і змінити на краще.

3 стоп-картинки: не псуйте собі конверсію

 1. Офісні байки:
 • дядьки за круглим столом в “пластмасових” костюмах: щоденні літучки і 10 начальників … ви б самі так працювали?
 • чарівна працівниця колл-центру в дрес-коді: у вас колл-центр ходить в білих блузках і чорних спідницях?
 • веселі обідні перерви без піджаків: і головне щоб з яблуками та сендвічами.

Порада: виділіть день і пофотографуйте своїх співробітників.

 1. Дошка пошани:
 • скани ваших нагород, подяк і медалей: вам самим не нудно?
 • сотні логотипів ваших партнерів: впевнена, що тільки відсотків 5 на слуху.

Порада: зберіть найцікавіше і зробіть інфографіку.

 1. НЕдобре забуте старе:
 • біля акційного продукту картинка зі скарбничкою-свинкою: просто набридло.
 • фото з оголеними дівчатами: хочете сказати, що у вашого продукту зовсім немає плюсів?

Порада: просто вкажіть знижку в цифрах, підкресліть актуальність товару однією з його характеристик.

Використовуйте зображення не просто як доповнення, а як один з інструментів залучення покупця. Можливо, варто скомбінувати кілька малюнків, щоб в одній картинці вмістити задуманий вами посил. Або спробуйте, для кращої впізнаваності, робити всі зображення в одному стилі, наприклад, в кутку додавати логотип, підкреслювати важливі елементи або інформацію однаковим кольором. І пам’ятайте, що безкоштовний стік фото – це всього лише інструмент для створення унікального контенту, тому видозмінюйте зображення і формуйте з них щось дійсно цікаве.

Створюйте, пробуйте, використовуйте фотостік безкоштовно і обов’язково тестуйте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *