6 простих кроків для підвищення ефективності інтернет-магазину

ефективністі інтернет-магазину

Або як не загубитися в безмежному океані контенту

Кожен день в інтернеті реєструються тисячі нових доменів і створюються мільйони нових сторінок. Ефективність інтернет-магазину залежить від цілого комплексу заходів, і здебільшого платних. В цьому немає нічого дивного, інтернет – висококонкурентне середовище. У цій статті будемо говорити про контент та мінімальні, але обов’язкові, налаштування інтернет-магазину та заходи для просування в Google, Яндекс й інших пошукових системах, які можна зробити самостійно і безкоштовно.

Якщо інтернет-магазин реалізований на зовнішній платформі, а не створювався спеціально для вас розробниками з нуля, то як правило, внутрішня структура сторінок, навігація по сайту і логічне розташування підрозділів каталогу та іншої інформації вже налаштовані. Ваше завдання – наповнити сайт контентом.

6 простих кроків для підвищення ефективності інтернет-магазину

 1. Опис товарів

  Не лінуйтеся докладно описати товар, який продаєте: вкажіть по максимуму галузі його застосування, характеристики, термін служби та гарантійні зобов’язання. Не використовуйте загальні фрази описового характеру, пишіть тільки те, що буде цікаво покупцеві – ключові слова, за якими він сканує інформацію на сторінці й розуміє: це те, що потрібно! Корисна інформація змусить користувача затриматися на сторінці товару, це збільшить середній час перегляду сторінок. Google розцінить це як хороший поведінковий фактор і врахує його при ранжируванні сайтів.

 2. Змістовна головна сторінка інтернет-магазину

  Додайте текстову і візуальну інформацію, яка розповість користувачеві про рід діяльності вашої компанії. В інтернет-магазинах на платформі ibud.ua можна налаштувати слайдер із зображеннями та дизайн самого магазину. Оскільки слайдер або банер будуть акцентом сторінки – не перевантажуйте їх текстами, залиште тільки те, що може зацікавити покупця: суперціна, знижка або спеціальна пропозиція.

 3. Максимум деталей про покупку у Вашому інтернет-магазині

  При здійснені покупки через інтернет другим після ціни чинником, що впливає на прийняття рішення про цю саму покупку, будуть умови доставки та оплати товару. Детально опишіть, в які регіони країни і якими поштовими сервісами ви можете доставити покупцю товар, скільки часу це займе і якими платіжними системами можна скористатися для оплати. Зручність, варіативність і швидкість обслуговування – це і є хороший сервіс. Відсутність цієї інформації відведе потенційного покупця шукати її в іншому місці. Пам’ятайте, не кожен захоче дзвонити вам, щоб уточнити деталі. За увагу одного користувача борються десятки продавців в інтернеті.

 4. Слідкуйте за актуальністю цін і наявностю товарів

  Стикаючись з неактуальними цінами, покупець не просто засмучується, він гнівається, дратується і запам’ятовує. Так, запам’ятовує вашу компанію, як таку, в яку не варто звертатися. На жаль, негативний досвід відкладається в пам’яті міцніше, ніж позитивний. І в цьому випадку правило “Антиреклама – теж реклама” не спрацює.

 5. Акції

  Розміщуйте в інтернет-магазині акції на товари. Навіть якщо ви не можете регулярно давати знижки, подумайте, що ви можете запропонувати покупцеві як бонус при покупці. Безкоштовну консультацію, доставку, заміри або монтаж? Що б ви не запропонували, покупцеві це сподобається. Кожен хоче отримати трохи більше за ті гроші, що він платить.

 6. Аналізуйте

  Якщо ви користуєтеся послугами платформи, дощок оголошень або агрегаторів, перш ніж сказати, що канал або сайт не працюють, проаналізуйте. Вносьте корективи, експериментуйте і знову аналізуйте. Виділіть окремий номер телефону і e-mail, щоб розуміти, звідки прийшло замовлення.  В особистому кабінеті інтернет-магазину на платформі ibud.ua доступна інформація про перегляди товарів, відкриття контактів, зворотних дзвінках і онлайн-замовлень, аналізуйте дані як мінімум раз на місяць. Для більш детального аналізу в інтернет-магазин можна інтегрувати зовнішню статистику Google Analytics або Яндекс.Метрика, так ви отримаєте дані, звідки і за якими пошуковими запитами приходять до вас користувачі, скільки часу вони проводять в інтернет-магазині, які сторінки залишають швидше за інших і ще багато-багато всього. Глибокий аналіз дасть можливість підвищити ефективність інтернет-магазину. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *