Баден-Баден – новий алгоритм визначення заспамленості текстів від Яндекса

новий алгоритм Яндекса

Чергове підтвердження того, що контент – король!

Наприкінці березня Яндекс написав в своєму блозі для вебмайстрів про поліпшення роботи алгоритму з визначення переоптимізованних сторінок, а простіше – текстового спаму, яке вступило в силу з 23 березня.

Що таке переоптимізація та що в цьому поганого?

Тексти – одна зі складових SEO-оптимізації сайту або окремих його сторінок. Вони допомагають пошуковим системам знайти сайт по певному запиту користувача, просунути його вверх в списку пошукової видачі, поліпшити поведінкові чинники користувачів – інформативний цікавий текст чіпляє, час, проведений на сайті, – збільшується. Не надаючи значення змісту текстів, веб-майстри та власники сайтів несамовито пишуть беззмістовні та безглузді тексти, переповнені ключовими словами. Мета таких текстів одна – змусити пошукового робота проіндексувати сторінку. Сторінки з такими текстами вважаються переоптимізованими та тепер підпадають під санкції Яндекса.

Як робота алгоритму Баден-Баден вплине на ранжування сайту?

Сторінки зі спамними текстами можуть ранжуватися нижче та чинити негативний вплив на веб-ресурс в цілому. При порушенні можливі такі обмеження: виключення з пошуку сторінок сайту, зниження в результатах пошуку. Повідомлення про подібні порушення на сайті можна знайти в Яндекс.Вебмайстер, якщо ви до нього підключені. Турбуватися варто та в тому випадку, якщо відвідуваність у порівнянні з попередніми місяцями значно знизилася, а явних передумов до цього не було.

Задача алгоритму – знизити відсоток документів з неінформативними безглуздими текстами в ТОП-10 видачі. Сторінка повинна бути релевантна пошуковому запиту, тобто користувач обов’язково повинен знайти на сайті відповідь на своє питання.

Як написати “корисний текст”?

Щоб зробити текст корисним для користувача, не обов’язково залучати команду досвідчених копірайтерів, хоча тут все залежить від масштабу компанії. Для початку достатньо чітко і чесно відповісти на основні питання про свій продукт або послугу. Спеціалізуєтесь на покрівельних роботах? Не потрібно довгих описових текстів про те, яку важливу роль відіграє дах в будинку. Пишіть про те, які матеріали ви використовуєте, в який термін готові виконати замовлення, даєте гарантію на свою роботу, як розраховуєте вартість та інше. Продаєте будівельні суміші? Залиште на картках товарів тільки корисну інформацію – склад, застосування, приготування, тощо.

Ось як це робимо ми – приклад тексту на сторінці товару. Це саме та інформація, яку шукає користувач, щоб прийняти рішення про покупку або замовленні послуги.

Щільність входження ключових слів в текст та інтервали між ключами, слова, що повторюються, та терміни, обсяг тексту та верстка не так важливі як зміст написаного. Пишіть просто, зрозуміло та по справі, та все буде “баден-баден”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *