Як змінюється ринок електронної комерції та яке місце в ньому займає будівельний сегмент

Платформа ibud.ua вже не перший рік проводить семінари в рамках міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo. Цього року спікерами виступили СЕО платформи ibud.ua Дмитро Русин, фахівці від студії розробки сайтів Abweb та агентства ефективного інтернет-маркетингу WebPromo, представник компанії Hörmann в Україні 

За оцінками експертів, що працюють в різних сегментах e-commerce, з 2014 року зростання електронної комерції в Україні склало понад 40%. Що змінилося в будівельному сегменті, які інструменти використовувалися для залучення користувачів, як це вплинуло на збільшення аудиторії та її поведінки, і в якому напрямку рухається український інтернет-ринок сьогодні – розповів СЕО платформи ibud.ua Дмитро Русин.

Як змінювалася платформа протягом 2016 року 

У 2016 році платформа ibud.ua стала адаптивною. Такий дизайн забезпечує коректне виведення сайту на екранах різних електронних пристроїв, що збільшує охват аудиторії. Проводиться A/B-тестування інтерфейсів з метою збільшення числа конверсій на платформі. 

Одночасно з цим відбулася інтеграція з деякими сервісами Google і Яндекс: “Зокрема, інтегрували систему DoubleClick для планування та оптимізації рекламних кампаній. Крім того, що це підвищує ефективність реклами, її вдається захистити від клікфроду “, – говорить Дмитро. Інтеграція з Яндекс.Маркет тепер дозволяє приймати від компаній прайси формату xml, це прискорює роботу з номенклатурою товарів і дозволяє автоматизувати оновлення інформації в інтернет-магазинах на платформі. 

збільшення трафіку в каталог ibud.ua

Реалізована автоматизована система управління дилерською мережею в інтернеті “Постачальник”. Система забезпечує передачу даних від постачальника до дилерів: оновлення номенклатури, цін, наявності на складах. Оновлення передаються в інтернет-магазини дилерів автоматично без підтверджень і додаткових запитів. Тоді як постачальник отримує статистику по динаміці продажів і попиту на свою продукцію по кожному дилеру, розміщеному на платформі ibud.ua та підключеного до системи.

Вже на початку поточного року відбувся перехід платформи на https – захищений протокол передачі даних.

За підсумками 2016 року зростання аудиторії в каталозі товарів і послуг ibud.ua склало 26% в порівнянні з 2015, а зростання по окремих групах товарів сягало 60%. Всього платформу відвідало близько 15 млн користувачів, аудиторія каталогу склала понад 10,5 млн. 

Збільшилося число онлайн-замовлень з невеликих селищ і містечок – 3,31% від загального обсягу, в той час як раніше такі замовлення потрапляли в статистичну похибку. В першу чергу це пов’язано з поширенням мобільних технологій: тепер 3G доступний не тільки у великих містах. Інтернет відкриває доступ до широкого та різноманітного вибору товарів, дефіцит яких відчувають жителі селищ. У 2017 році очікується стрімке зростання трафіку та замовлень саме з маленьких міст та СМТ.

Активність онлайн-покупців по регіонах

Більшість користувачів приходять на платформу з пошукових сервісів, основні з яких Google та Яндекс, але треба відмітити, що кількість прямих заходів на ibud.ua цього року збільшилася. Відвідувачі використовують і саму платформу як сервіс для пошуку будівельних матеріалів.

ТОП-10 пошукових запитів на ibud.ua протягом 2016 року

Розвиток e-commerce: закордонний досвід та тренди 2017

Більша частина вітчизняних проектів (це стосується всього пострадянського простору), пов’язаних з електронною комерцією та інтернет-технологіями, спирається на закордонний досвід. А тому, коли ми говоримо про світові тренди, посилаючись на ритейл-гігантів, все це вже не здається якимось далеким і нереальним, а розрив між використовуваними технологіями, освоєнням нових маркетингових каналів і підходом до комунікації з покупцем скорочується з кожним роком. Компанії на зразок Amazon, Walmart або eBay не просто змінюють свій підхід до торгівлі – вони задають світові тенденції, багато з яких швидко переймають і освоюють у нас.

Спеціалізація

Компанії концентруються на основній спеціалізації свого бізнесу, а супутні напрямки віддають на аутсорс професіоналам в даній галузі. “Це дає можливість не втрачати фокус і не програти конкурентну боротьбу в основному своєму напрямку. Плюс це дозволяє отримувати якісні послуги на допоміжних ринках “, – говорить керівник ibud.ua. Сюди ж відноситься спеціалізація по ширині ринку. Після того як маркетплейсу вдається охопити більшу частину широкого ринку, виникає необхідність у вузькій спеціалізації. “Якщо дивитися на прикладі Amazon, а це провідний світовий ритейлер, який, здається, продає все, що тільки можна продати, то він теж використовує тактику спеціалізації, – розповідає Дмитро, – Взуття вони продають через Zappos, одяг, що залишився з колекцій минулих сезонів, – через 6pm.com. Чому вони це роблять? Це відомий бренд, він може продавати все! Але компанія розуміє, якщо є аудиторія, націлена на покупку певного товару, до неї потрібно виходити окремим спеціалізованим проектом, який буде максимально відповідати запитам цієї аудиторії “.

Окупація ТОП-позицій пошукових систем локальними гігантами

Вже згадані вище Amazon та eBay виводяться за більшістю запитів в ТОП-10 пошукових систем США, і не просто однією позицією, а відразу декількома. Конкурувати з такими компаніями маленький інтернет-магазин не може. На сторінці позицій тільки 10, а охочих – тисячі. Вихід – приєднуватися до гігантів та продавати там, де зосереджена найбільша аудиторія. В Україні ця тенденція прослідковується чітко, платформи та маркетплейси переважно перевершують в пошуковій видачі локальні компанії. В Америці зараз поширені семінари та майстер-класи, як просувати свою компанію не в Google, а саме на Amazon.

Дропшипінг – ще одна торгова революція

Продаж товару без складів, регіональних представництв та організації логістики. Такий антикризовий захід не тільки допоміг свого часу вижити малому бізнесу, а й сприяв все тієї ж спеціалізації: кожен учасник ринку зосереджений на своїй основній діяльності. Невеликі компанії з продажу продумують маркетингову стратегію та знаходять покупців, постачальники організовують експорт та доставку товару. У будівельному сегменті такий підхід стає все більш популярним. В Україні на досить високому рівні працюють сервіси доставки товарів, а тому є всі умови для “віддаленої” співпраці з постачальником. Автоматизована система управління дилерською мережею, що реалізована на ibud.ua, також дає можливість компаніям працювати за моделлю дропшипінг. 

Курс на мобільність

За даними The Wall Street Journal до середини 2016 року 51% американців надавали перевагу інтернет-шопінгу, при цьому 44% покупок було здійснене зі смартфонів. Зростання мобільного трафіку – тенденція не цього року, однак саме зараз питання про освоєння нових каналів комунікації стоїть гостро. Додатки та месенджери – все, що може бути встановлено на мобільний та відкриває прямий шлях до користувача. “Якщо ще 5 років тому я не міг собі уявити, що будівельні товари можна купувати з мобільного, – зізнається Дмитро, – то зараз ми бачимо, що ⅓ користувачів ibud.ua прийшла на сайт з мобільних пристроїв. Це сигнал, що більш ігнорувати смартфони можна, треба реалізовувати або мобільні версії, або додатки, щоб не втрачати свого покупця “. Трафік з мобільних пристроїв на ibud.ua за рік виріс на 10% – з 23 до 33. 

Чого чекати від ibud.ua в 2017 році

  • Оновлення інтернет-магазинів. UX-дизайн та спрощена система купівлі товару через корзину.
  • Новий інформаційний проект на будівельну тематику з впровадженням останніх інтерактивних та нативних технологій.
  • Впровадження мобільної технології AMP, яка створює полегшену версію веб-сторінок, що прискорює роботу з сайтом на мобільних пристроях.

Семінар на тему “Будівельний ринок: мультиканальне просування компаній в Інтернеті” відвідали понад 180 учасників, зокрема, керівники компаній, фахівці сфер маркетингу та реклами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *