Платформа ibud.ua перейшла на HTTPS

Тепер всі дані, що проходять через ibud.ua та інтернет-магазини платформи, захищені

З січня 2017 всі сайти, які використовують протокол HTTP, відзначаються в браузері Chrome (версія 56) як Not secure – небезпечні, оскільки не використовують шифрувального коду при передачі користувацьких даних: таких як номера кредитних карт та CVV2-коди, номери телефонів та інша особиста інформація. Це повідомлення було опубліковано в блозі Google: “Коли ви завантажуєте дані по протоколу HTTP, хтось інший в мережі може переглянути або змінити їх до того, як вони потраплять до вас”.

Щоб стимулювати перехід сайтів на HTTPS, окрім спеціального значка в браузерному рядку, Google анонсував зміни в ранжуванні сайтів, а Яндекс оголосив про закриття доступу до деяких своїх API через HTTP.

На початку березня 2017 року платформа ibud.ua перейшла на HTTPS – захищений протокол доступу до сайтів.

Що змінилося після переходу на HTTPS?

Тепер вся інформація, що передається з комп’ютера користувача на сервер, захищена та не може бути перехоплена або змінена. Всі дані, які покупець залишає, здійснюючи покупку в інтернет-магазині на платформі ibud.ua або заповнюючи реєстраційну форму, зашифровані.
Зміни застосовані автоматично та ніяк не позначаться на інтернет-магазинах компаній на платформі: всі посилання, розміщені на сторонніх ресурсах до переходу ibud.ua на HTTPS, залишаються робочими та будуть перенаправляти користувача за тією ж адресою.

Чому HTTPS позитивно впливає на SEO-оптимізацію

Google вже знижує в пошуковій видачі сайти на HTTP, цьому прикладу починають слідувати й інші великі пошукові системи. Сьогодні поліпшення позицій сайтів на HTTPS поки ще незначне – 1-5%, але є всі підстави думати, що в 2017 році цей фактор буде сильно впливати на ранжирування сайтів. Дослідження SearchMetrics показують: кількість ресурсів в топ-10 видачі на HTTPS зростає – з 12% до 45% за 2016 рік. І навіть тут все відносно. Те, що ми називаємо незначними результатами поліпшення позицій, для великого ресурсу – це вже десятки, а то й сотні тисяч нових користувачів.

Не виключено, що сайти на HTTP, що вимагають передачі особистих даних користувача, будуть навіть блокуватися, хоча поки це тільки припущення. Так компанія Google піклується про безпеку користувачів й про глобальний захист інформації в мережі.

Захищені сайти, безперечно, викликають більше довіри у користувачів, що позитивно впливає на поведінкові фактори. Один з них – скорочення числа відмов. Крім шифрування даних, сайти на HTTPS проходять перевірку на справжність.

Матеріали по темі: Як компаніям, чиї інтернет-магазини зареєстровані на сторонніх доменах, перейти на https 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *