Як Google індексує ваш сайт

проіндексувати сайт в google

Користуватися зручним сайтом з хорошим контентом – одне задоволення. У разі, якщо ви створили новий вебсайт або ж оновили стару версію, важливо щоб кожна сторінка була проіндексована, тобто знайдена роботом (пошуковим ботом). Натикаючись на нову сторінку, робот оцінює наскільки вона відповідає вимогам даної пошукової системи. І якщо все ok – сторінка проходить індексацію. І тільки після цього вона буде виводитися у видачі за відповідними запитами користувачів. Поки робот сторінку не знайшов, вона – невидимка.

Індексація сторінок дуже важлива при роботі над просуванням сайту. Для початку необхідно розібратися, що з себе представляє індексація і в чому суть процесу.

Що таке веб-індекс?

Це база даних всіх матеріалів, розміщених в мережі інтернет, із зазначенням місцеперебування кожного документа. Це і є ключовою властивістю індексу, за допомогою якого, будь-який користувач може швидко отримати необхідні йому матеріали. При введенні запиту в пошуковий рядок або рядок браузера, ви здійснюєте пошук саме за індексом.

Чим більше пошукових систем будуть знати про ваш сайт, тим більшої популярності він набуває. Для підвищення впізнаваності і поширення інформації, використовуйте соціальні мережі та інші сайти, як додаткові інструменти розкрутки. І найголовніше, стежте за якістю контенту, створюйте блог і наповнюйте свій сайт актуальними новинами, які допоможуть піднятися у видачі пошукової системи. 

Кожна пошукова система має свій алгоритм, який нехай незначно, але відрізняється. Ми розглянемо найбільш популярний сервіс – Google.

Як Google індексує сайт і окремі його сторінки?

Пошукові боти, переміщаючись з одного сайту на інший, збирають інформацію. Веб-робот, перебуваючи на сайті, індексує всі доступні сторінки. Так і формується індекс. Що потрібно знати, щоб прискорити процес індексації: для початку необхідно зробити сайт простим і доступним, без зайвих загадок, як для пошукового робота, так і для інтернет-користувача, а також залишити на сайті підказки, які прискорять роботу алгоритму.

9 простих дій, щоб прискорити індексацію сайту

Крок 1: Створіть карту сайту

Карта сайту необхідна для того, щоб пошукові роботи могли розібратися в тому, як організований контент вашого сайту, які сторінки є головними, а де розташований новий матеріал. Якщо сторінки сайту коректно пов’язані між собою, це дозволяє більш точно і успішно їх індексувати. Індексувати сайт можна і без карти, але це займе понад 24 години, з картою процес займе кілька хвилин: різниця відчутна.

Крок 2: Створіть файл Robots.txt

Файл robots.txt містить директиви, які описують доступ до розділів сайту. Веб-майстер сайту вказує в ньому, що слід індексувати, а що залишити без уваги. Якщо robots.txt не дає вказівок до індексації, пошуковий робот робити цього не буде. Важливо пам’ятати про те, щоб файл не обмежував кількість оглядів, для того щоб бот міг переключитися на наступні сторінки сайту.

Крок 3: Реєстрація сайту в пошукових системах

Необхідно зареєструвати свій сайт, по можливості, на всіх популярних пошукових системах. В Google ви можете це зробити через Search Console. Якщо у вас немає облікового запису, його потрібно створити –  це займе кілька хвилин, а далі просто слідувати підказкам.

Крок 4: Зробіть внутрішню перелінковку сайту

Завдання полягає в тому, щоб переконатися, що всі основні сторінки пов’язані одні з одними посиланнями. Чим більше сторінок пов’язані між собою, тим краще. Від правильної організації сайту залежить максимально швидкий результат індексації.

Крок 5: Підвищуйте індекс цитування

Посилання на ваш ресурс з інших сайтів позитивно впливають на індексацію. Чим цікавіший і корисніший контент, тим більша кількість ресурсів використовуватимуть його на своїх сторінках. Чим більше сайтів буде залучено, тим швидше пройде індексація, і в результаті сторінка займе високу позицію у видачі. Якщо ваш сайт поки не такий популярний, щоб його розтягували на цитати, скористайтеся послугами біржі посилань.

Крок 6: Заохочуйте соціальний обмін

Соціальні мережі в наш час найпотужніша зброя в розкручуванні сайтів. Тому сміливо розміщуйте посилання на свої матеріали в соцмережах, кнопки із закликом поділитися статтею або інфографікою у себе на сайті. Всі ці дії будуть в плюс до просування сайту.

Крок 7: Заведіть блог

Блог необхідний для того, щоб ви не тільки ділилися зі своїми клієнтами й підписниками новинами, а й публікували багато-багато корисного контенту. Блог приверне додатковий трафік, який можна перенаправити в інтернет-магазин або на сторінку, де описані послуги, які ви надаєте.

Крок 8: Створіть RSS-канал

RSS-канал є одним з найпростіших способів оповіщення про оновлення на сайті, що допоможе відправити в Google інформацію про нові матеріали, доданих на ваш сайт.

Крок 9: Відстежуйте помилки індексації

Як і люди, програма має властивість помилятися. Відстежити всі зміни й помилки можна в уже згаданому вище Search Console.

На завершення слід зазначити, навіть якщо ви не будете слідувати рекомендаціям, які описані в цій статті, Google в будь-якому випадку індексує сайт, тільки на це піде набагато більше часу (від двох тижнів до кількох місяців). І пам’ятайте, контент вирішує все! Які б енциклопедично точні настройки ви не провели, утримати користувача на сайті зможе тільки цікавий і корисний матеріал, унікальна пропозиція і нестандартний підхід до спілкування з користувачем. Експериментуйте, аналізуйтета прибуде з нами Топ-10 в Google!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *