Хороший ключ – дорожчий за гроші: як самому сформувати семантичне ядро

Якщо ставлення пошукових систем до сторінок вашого сайту можна охарактеризувати як “все складно”, для вас ця стаття must read

При запуску інтернет-магазину, необхідно розуміти, що саме буде об’єктом просування. Відповідь “сайт” – це неправильна відповідь. Сайт – це всього лише один з інструментів для продажу вашої продукції та інформування покупців про неї. А просувати треба те, що ви хочете продати.

Що таке семантичне ядро ​​і як воно допоможе продажам?

Нелюбов пошукових систем до вашого сайту виникає не від того, що він поганий або негарний, а від того, що вони просто не можуть його правильно оцінити. Дати зрозуміти пошуковим роботам, що ви – це саме те, що шукає покупець, можна з допомогою правильно підібраних ключових слів і відповідних їм цільових сторінок.

Семантичне ядро ​​- це перелік запитів ваших потенційних клієнтів, за допомогою яких, вони знайдуть ваш магазин, товари та послуги. Щоб скласти семантичне ядро, потрібно продумати, які саме товари або послуги ви хочете просувати, тоді можна буде підібрати слова, які найбільш точно характеризують послугу. І не просто слова, а й всі їхні морфологічні форми та різні словосполучення. Далі слід підготувати цільові сторінки під запити, про це нижче і дуже докладно.

Оскільки визначення семантики лише один з пунктів must have для seo, пам’ятайте: інтернет-магазин повинен мати чітку структуру – людинозрозумілий url і назви сторінок, відповідні їх наповненню. Посадкова сторінка повинна бути максимально наповнена контентом, але при цьому зрозуміла як для користувача, так і для пошукових систем.

Чим наповнювати сторінку?

Припустимо, потрібно підготувати сторінку під запит “плитка для ванни Inter Cerama” в інтернет-магазині. Вона повинна містити:

 1. Опис товару
 2. Фото товару
 3. Характеристики
 4. Інструкції по застосуванню
 5. Відеоматеріали, рекламні ролики
 6. Відгуки покупців
 7. Вартість

семантичне ядро інтернет-магазину

Сам собі seoшнік: підбираємо ключі до семантичного ядра

Перед тим, як затвердити ключові слова для сайту або рекламної кампанії, необхідно пройти кілька ступенів їх відбору та фільтрації, щоб отримати ефективне семантичне ядро.

Починати треба не з програми. Такий сервіс як автоматичний генератор ключових слів, стане в нагоді трохи пізніше. Ви разом з вашою командою сідаєте, відкриваєте сайт і починаєте мозковий штурм. Підбираєте до кожної сторінки базові ключі. Записуйте все-все, бажано в excel таблицю, так ви будете мати цілісну картину: побачите, де що повторюється, а де інформації зовсім мало. Нижче наведу приклади. Нагадую, що у вас “віконний” бізнес)

Головна сторінка сайту – та, на яку потрапляє користувач за прямим посиланням (інформація про те, що пропонує сайт). Ключі: вікна, купити вікна, металопластикові вікна, вікна Київ, купити вікна оптом.

Про компанію (розповідаємо про себе): компанія Window lux (наприклад), продаж вікон Київ, установка вікон.

Контакти: номери телефонів кожного відділу, e-mail, адреса – цього цілком достатньо, ключі не застосовуються.

Умови доставки та оплати. Тут потрібно розповісти покупцям про всі нюанси покупки, доставки, розвантаження і монтажу. Ключі: замовити вікна, доставка вікон, купити вікна безнал, вікна розстрочка, вікна замовити, установка вікон.

Сторінки з картками товарів. Якщо ви продаєте металопластикові вікна, москітні сітки, підвіконня і віконну фурнітуру. У розділі “Металопластикові вікна”, в описі можуть бути такі ключі: металопластикові вікна, металопластикові вікна купити, склопакети, вікна ПВХ. У розділі “Підвіконня”: підвіконня пластикові, підвіконня пвх, купити підвіконня. І так далі, по кожному розділу і підрозділу, якщо вони у вас є.

Для блогу або новин необхідно підбирати ключі, які, як згадувалося вище, відповідають вашій тематиці. Утримайтеся від написання численних рекламних статей, розміщуйте корисну інформацію: як вибрати вікна, чим один профіль відрізняється від іншого, як підібрати вікна для різних кліматичних умов. Таким чином, користувач буде знаходити додаткову інформацію про ваш товар і, зацікавившись, переходити в каталог, щоб довідатися про ціни та купити.

Коли ви самостійно визначили базові ключові запити, треба доповнити список, використовуючи генератор фраз KeyWord Planner від Google або інші сервіси, які теж допоможуть підібрати ключові слова для інтернет-магазину, такі як Keyword Tool або Ubersuggest. Сервіси генерують запити, схожі з вашими. Весь список запропонованих ресурсами ключових додаєте в таблицю.

Тепер у вас є величезний список запитів, з якого можна сформувати семантичне ядро.

Семантичний кластер і “хвостаті” ключі

Не виключено, що в списку тепер понад 100 слів і словосполучень (може бути та значно більше), працювати з усією цією кількістю сенсу немає. Щоб було легше сформувати ядро, потрібно поділити запити на семантичні кластери.

Семантичний кластер – це група ключів, які об’єднані за змістом. Складається він з багаторівневої структури. Наприклад, перший рівень кластера – запит “вікна”, другий – “купити вікна”, “встановити вікна”. Третій ступінь від другого “купити вікна” – “купити вікна розстрочка”, або “встановити вікна” – “встановити вікна самостійно”. Кількість ступенів кластера залежить від того, наскільки широка тематика.

Коли ви створювали базові ключі, то відповідно до сторінок, вже поділили їх на кластери. Тепер залишилося поділити рівнями нижче. Важливо пам’ятати, що другий рівень – це запити з дією, які збирається зробити людина. На цьому етапі необхідно дуже ретельно підбирати специфікатор. Щоб правильно це зробити, варто “розібрати” ключ по частинах.

Ключ має тіло, специфікатор і хвіст. Тіло – це його основа: “вікна”. Специфікатор визначає наміри людини: “купити вікна”, “демонтаж вікон”. Хвіст – це деталізатор: “купити вікна розстрочка”, “демонтаж вікон ціна”.

Тіло являє собою високочастотний запит, який людина вводить, коли шукає щось, при цьому не обов’язково хоче купити. Можливо йому потрібні зображення або якісь характеристики. Такий ключ не принесе цільового трафіку. Тіло і специфікатор – це середньочастотний запит, за яким люди шукають кілька пропозицій, щоб порівняти і вибрати. А тіло, специфікатор і хвіст є низькочастотним запитом, який і приведе покупців в інтернет-магазин. Чим нижче частота запиту – тим більше шансів отримати свою ЦА, і менше конкуренції, що теж дуже важливо.

Частота запиту визначається кількістю його введення користувачами в пошуковик за певний період (в основному за місяць). Наприклад, у слова “вікна” 5 000 запитів, у словосполучення “купити вікна” – 500, а у “купити вікна розстрочка” – всього 50. Чим більше число запитів – тим більше конкуренція. І якщо ви використовуєте низькочастотний ключ “купити вікна розстрочка”, то з цих 50 користувачів в місяць, наприклад, 20 можуть потрапити до вас на сайт, оскільки запропонувати такі умови може не кожен інтернет-магазин, відповідно, і ключ цей використовувати буде менша кількість компаній.

Велике прання: прибираємо мінус-слова

Тепер у Вас є структуроване семантичне ядро, розбите на кластери зі специфікаторами і хвостами. Прийшов час почистити його від мінус-слів, які не дадуть цільового трафіку. Мінус-слова – це запити, або їх частина, абсолютно непотрібні для вашого інтернет-магазину.

Як знайти мінус слова:

 • Це товари і послуги, які ви не надаєте (приклад – “установка дверей”).
 • Дублі: “доставка склопакетів”, “купити склопакет з доставкою”, “зробити замовлення на склопакет з доставкою”. З цих трьох ключів, достатньо залишити перший.
 • Запити зі згадками конкуруючих компаній.
 • Ключі з помилками. Пошуковик зрозуміє, що покупець помилився, якщо він введе не «склопакет”, а “сколпакет”.
 • Запити з регіонами, в яких ви не продаєте: “купити вікна Запоріжжя”, наприклад, а компанія реалізує товар тільки в Києві.
 • Ключі з хвостами “дешево”, “недорого” і подібне. Якщо у Вас ціни не відповідають таким позиціям, то краще їх не застосовувати, щоб не псувати поведінкові показники.

Забираєте всі мінус-слова і отримуєте готове семантичне ядро.

Після цих кроків, у Вас буде ефективний інструмент, який можна застосовувати для просування свого інтернет-магазину. Якщо Вам здається, що формування семантичного ядра – це важко і нудно, просто повірте – попотіти варто. Зате, коли ваші продажі підуть вгору і Ви вирішите розширити асортимент послуг, наступного разу зробите це в два рази швидше. 

Де і як використовувати слова з семантичного ядра?

Наповнюючи сайт, необхідно на кожній сторінці застосовувати відповідні їй ключі з семантичного ядра. Вони підвищать видачу вашої цільової в пошукових системах. Пам’ятайте – для seo ключові слова дуже важливі.

І ось ще пара секретів про ключі:

 • Хвости можна не схиляти: “доставка безкоштовно”, “доставка безкоштовна”, “доставки безкоштовні”. Досить просто “безкоштовно”. Пошуковик індексує такий ключ.
 • Ні прийменникам! За запитом “купити вікна Київ”, ключ “купити вікна в Києві” індексуватися не буде, тому “в” прибираємо, залишаємо так, як шукає покупець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *