Сайти-афіліати: як протистояти атаці клонів?

Як же хочеться, щоб свій продукт завжди був в ТОПі Гугла. І ми готові зробити все для цього. Намагаємося монополізувати свій сегмент різними способами. І один з них – створення декількох дублів свого сайту. І іноді у нас виходять сайти-афіліати.

Все це робиться в надії, що перша сторінка видачі вся буде наша, трафік збільшиться, а продажі шалено підуть вгору. Але не все так просто. У таких випадках готуйтеся, вас чекають сайти-афіліати.

На одне обличчя: хто вони такі, ці сайти-афіліати

Сайти-афіліати – це дублі вашого основного сайту. Вони збігаються по контенту, структурі, хостингу, домену, і просуваються однаковими запитам.

Запам’ятайте, якщо ви додатково розміщуютеся на агрегаторі – це не означає, що у вас з’явився сайт-афіліат. Якщо він унікальний, то це ваш додатковий ресурс для реалізації і заробітку.

Сайти-афіліати з’являються через незнання, відсутності розуміння того, що наповнення і структура повинні відрізняться від вашого основного ресурсу.

сайти-афіліатиДвічі в одну річку не ввійдеш: чим небезпечні сайти-афіліати

На перший погляд здається, що нічого страшного немає в тому, що у вас кілька ресурсів. Навіть навпаки: чим більше – тим краще. Але не в цьому випадку.

Коли пошуковик індексує кілька сайтів-близнюків, він застосовує афіліат-фільтр (звідси і назва!) і знижує їх у видачі. Причина цілком зрозуміла – однакова інформація не несе додаткової користі користувачам. Навіщо дублювати кілька разів одне й те саме?

Google накладає фільтр на всі сайти-афіліати за винятком найрелевантнішого. Але найстрашніше, що може трапитися – позиції починають просідати всюди, що тягне за собою зменшення трафіку і, відповідно, продажів.

Як Google визначає сайти-афіліати?

  1. Контент: однакові описи товарів, фото, контакти.
  2. Структура: збіг конструктора сайту, дизайн, структура каталогу.
  3. Хостинг: однакові сайти на одному хостингу – пошуковик відносить їх до одного власника.
  4. Домен: частковий збіг назв – це важливо враховувати при наявності однакової тематики.

Як уникнути появи дублів?

Відповідь дуже проста – не лінуйтеся. Ні по відношенню до сайтів-дублів, які вирішили створити самі, ні по відношенню до агрегаторів. Все повинно бути унікальним. Якщо на маркетплейсі ви самі заповнюєте в інтернет-магазині картки товарів – попрацюйте над зміною інформації. Це буде тільки вам на руку. Врахуйте, маркетплейс – це більш потужний ресурс в порівнянні з вашим сайтом. У разі застосування пошукачем фільтра, під нього може потрапити не він, … а ваш основний сайт, оскільки швидше за все агрегатор буде більш релевантним.

Що потрібно зробити, щоб не створити сайт-афіліат:

  1. Поміняйте хостинг.
  2. Виберіть не співзвучнмй домен і поміняйте логотип, або не ліпіть його взагалі.
  3. Перевірте конструктор сайту. Подивіться чи не збігаються структура каталогу і схеми карток товару. Переконайтеся, що сайти будуть різними.
  4. Не лінуйтеся додавати унікальний контент. Не копіюйте ті ж описи, це в ваших же інтересах.
  5. Для кожного ресурсу потрібен окремий номер телефону. Звичайно, найкраще скористатися послугою Call Tracking для відстеження дзвінків, адже так ви ж зможете проаналізувати конверсію. І контакт – це один з найпростіших способів визначити сайт-афіліат. Так що хоча б придбайте картку лайфа в переході.

І все ж, чи може інтернет-магазин на маркетплейсі бути афіліатом?

На це питання є дві відповіді.

Ні

Сам маркетплейс ніяк не може бути сайтом-афіліатом. По-перше, у нього однозначно абсолютно інша конструкція сайту, яка нічим не схожа з вашою. По-друге, схема каталогу теж відрізняється, хоча б тим, що категорій і підкатегорій товарів набагато більше ніж у вас, відповідно, і його дерево матиме іншу структуру. По-третє: у кожного агрегатора є свої правила додавання контенту, які, зокрема, і придумані для унікальності.

Так

Якщо ви самі наповнюєте інтернет-магазин на ресурсі. Все залежить тільки від того, чи будете ви робити Copy-Paste. Тобто, тільки від унікальності контенту. Адже та ж структура інтернет-магазину на базі маркетплейса 100% відрізняється від вашої. Так що пошуковик зможе визначити дублі, тільки якщо буде знаходити “шматки” однакового тексту.

Поради

У створенні сайтів-аффіліатов, найчастіше, винними є ви самі, як не сумно. Тому позбудьтеся від недбалості і робіть кожен раз “з чистого аркуша”.

Якщо ж ви не впевнені, що зможете стежити за унікальністю декількох дублів, то краще залиште цю затію. У таких випадках набагато ефективніше буде розмістити свою продукцію в каталозі маркетплейса і спати спокійно. Без задніх афіліатів, так би мовити;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *