Рекламні манси: як запустити медійну рекламу, щоб її побачили

Медійна реклама – це не тільки ролики на екранах телевізорів і радіо. З появою Інтернету варіантів як запустити медійну рекламу стало більше: банери, графічні блоки, брендування сторінок та інші. Правильно налаштована рекламна кампанія допоможе зробити так, щоб саме ваш банер побачили.

Види і плюси медійки

Перед тим, як запустити медійну рекламу, раджу спочатку розібратися в її видах, тому що все називати банерами не зовсім правильно. Особливо, якщо ставите завдання дизайнеру;)

Банери

Медійна банерна реклама буває різною: інтерактивною, що складається з декількох слайдів, або статичною, різних розмірів, з різним призначенням. Нижче наведені приклади банерної реклами:

1. Стандартний

Банер із певним розміром, необхідним для розміщення його на конкретне місце сторінки. Грубо кажучи, на сайті є куточок, куди влізе банер.

Плюс: навряд викличе роздратування у користувачів, тому що не буде перекривати доступ до основної інформації. Його можуть навіть встигнути розгледіти і зацікавитися.

2. Блок “Розтяжка”

Знаходиться вгорі над усім вмістом, охоплюючи ширину сторінки.

Плюс: має властивість розтягуватися або стискатися залежно від ширини вікна браузера, вважається найефективнішим видом банерної реклами через своє розташування на сторінці.

3. Рекламний модуль поп-андер

При натисканні на нього, відкривається нове вікно браузера з рекламною цільовою.

Плюс: користувач побачить його вже після закриття сторінки, яку переглядає. Такий метод передбачає, що людина вже закінчила вивчати інформацію, яка її цікавить, і тепер у неї є час звернути увагу на рекламу.

4. Банер-імітація

Спливає внизу сторінки, нагадує повідомлення з соц. мереж.

Плюс: добре привертає увагу через схожість з мессенджерами, не дратує.

5. Шаблон “розхлоп”

Подвійний банер. Перший являє собою стандартний блок, а другий – full screen версію. Працює при виконанні заданої дії, наприклад, наведенні курсору мишки.

Плюс: з урахуванням того, що заданий акт, який провокує відкриття другого блоку, може не вимагати цілеспрямованого дії від користувача, то частота повноцінного перегляду частіше ніж у інших видів.

6. Річмедіа

Flash-банер, який супроводжується анімацією і звуковим рядом, відкривається поверх сторінки.

Плюс: за рахунок своєї інтерактивності викликає підвищений інтерес у користувачів.

Текстово-графічні блоки

Являють собою зображення з інформативними корисними текстами. Два в одному – контекстна і медійна реклама. Більше схожі на рекомендацію, ніж рекламу. Наприклад, блок з фото бензопили та її декількома характеристиками.

Плюс: не затратні в виготовленні, через свою змістовності викликають довіру у користувачів і добре справляються із завданням зацікавити.

Брендування

Основне завдання такої медійної реклами – іміджеве просування або подія: знижка, концерт, відкриття магазину. Може бути в декількох варіантах: підкладка сайту, кілька банерів з однією концепцією, брендований елемент на сторінці, наприклад, курсор мишки або рядок пошуку, і т.д.

Брендування сторінок сайту

Плюс: добре привертає увагу, так як виглядає креативно. Оскільки є частиною сторінки, а не додатковим вмістом, не викликає у користувачів роздратування.

Відеореклама

Стала популярною в зв’язку з високим інтересом користувачів до перегляду відео та його масового поширення. Добре працює на великих відеохостингах – Youtube, Vimeo, соціальні мережі. Розрізняють декілька типів рекламних роликів:

1. Пре-рол

Відеоролик перед початком перегляду контенту, який вибрав користувач. Тривалість 10-15 секунд.

Плюс: глядач може відключити його через 5 секунд, але, згідно з даними прогвідного  онлайн-видання, що спеціалізується на відео в мережі, VideoNuze, приблизно половина користувачів проглядає ролик до кінця.

2. Мід-рол

Рекламний відеоряд, який може відтворюватися в середині і наприкінці контенту. Але також може повторюватися, наприклад, кожні 20 хвилин або при натисканні на паузу.

Плюс: користувач не завжди має можливість перемотати, і, як не крути, через свою настирливість добре запам’ятовується.

3. Оверлей

Це скоріше банер. З’являється в кутку екрану під час перегляду відео.

Плюс: можна зкреативити і зробити його кумедним з інтерактивними елементами, користувачів такий вид реклами дратує менше.

Сліпа зона: як запустити медійну рекламу, щоб її побачили

Ми швидко вчимося. Тому якщо щось раптом дратівливе для нас з’являється, ми відразу блокуємо це. Так і з медійною рекламою. Погодьтеся, ви ж справді не запам’ятовуєте всі банери або відеоролики, які побачили вчора. Але до чужого немає діла, а своє ж хочеться, щоб побачили.

Щоб вашу рекламу побачили і запам’ятали, дотримуйтесь 3-х правил:

1. Рекламуйте природньо

Банер на тематичному сайті у відповідному розділі

Нативна реклама набагато краще сприймається користувачами, ніж безпосередній заклик купити. Вона розміщується на цільовій, яка відповідає її тематиці, що не викликає асоціації з прямою рекламою. Наприклад, ви рекламуєте поливні системи. Додайте банер на форумі садівництва або аграрному новинному ресурсі. Співпрацювати зі спеціалізованими майданчиками набагато ефективніше, ніж замовляти рекламну кампанію у медіа-агентстві, яке просто розміщує банера на сайти з різною тематикою: від новинної до кулінарної. Від такої реклами ви не отримаєте гарного результату, адже агентства працюють по одній напрацьованій базі, без індивідуального підбору, відповідно ви не отримуєте свою цільову аудиторію.

2. Виділяйтеся

Перед тим як запустити медійну рекламу, проаналізуйте ресурси, на яких вона буде перебувати. Уважно досліджуйте візуальні показники: колір, шрифт, побудова сторінки. Підберіть для своєї реклами концепцію, яку помітять. Можливо, це буде дисонансна колірна палітра по відношенню до концепту самого сайту, або тематичний інтерактив, супроводжуваний звуковим рядом. А ще можна повісити два банери, які будуть перебувати в різних кутах сторінки, але при цьому доповнювати один одного.

3. Виберіть місце під сонцем

Найефективнішим місцем вважається верх сторінки. Якщо банер знаходиться вище основного контенту, то спершу помічають його. Але, на мій погляд, це стосується не всіх ресурсів. Іноді дуже виграшним виявляється і низ. Наприклад, можна зробити яскравий імітатор-месенджер, контрастний підкладці сторінки. Або опублікувати два однакових банера з боків – буде виглядати майже як брендування;)

Чому клікають і чому не клікають?

Звичайно ж, у кожного свої мотиви при кліканні  або не кліканні. Може людині просто нудно на роботі і ось хочеться їй поклікати на банерку. Або навпаки, товар потрібен, але пропонують його в поганому колірному поєднанні (і тут всі дівчата відразу ж згадали себе). Але є і узагальнені показники. Відповідно до досліджень компанії, яка займається маркетинговим аналізом онлайн Prestige Marketing, є офіційні причини на ту чи іншу реакцію.

Клікають, тому що:

– пропонують товар, який зараз для них актуальний;

– рекламують продукцію, про яку вони раніше не чули.

Не клікають, тому що:

– товар не цікавий;

– не вірять рекламі;

– не хочуть відволікатися;

– бояться підхопити вірус або спам;

– думають, що їх дії в Інтернеті відслідковуються спецслужбами (можете сказати спасибі Сноудену).

Але навіть при такій великій кількості “ні” медійна реклама все одно діє. Просто важливо не аби як наклеїти свій логотип, впихнути три фото товару, вставити якогось мультиплікаційного героя (щоб помітили), зверху все це “приправити” знижками, акціями і кращими цінами в банер розміром 300х250… Важливо підходити з розумом: в банері повинні бути посил і цінність для покупця, те, що можете запропонувати тільки ви. Тому дотримуйтеся порад перед тим, як запустити медійну рекламу.

І настанови на останок.

3 фактори, на які не варто забивати:

1. Тестіть!

Не полінуйтеся і реалізуйте кілька концепцій. Запустіть їх по черзі і подивіться, що краще. Або поекспериментуйте і змішайте їх воєдино, можливо, це і є та ідеальна медійна реклама.

2. Не смітіть грошима!

Якщо ви думаєте, що банерна реклама на крутому ресурсі – це заявка на успіх, поспішаю вас розчарувати. Таких розумних як ви вистачає, так що особливо розраховувати на те, що у вас унікальна медійна реклама і всі відразу її помітять, не варто. Гнатися треба не за кількістю, а за своїм вузьким сегментом покупців. Перед тим як платити за розміщення, добре проаналізуйте де ваші клієнти.

3. Рахуйте правильно!

В ефективності реклами не варто покладатися тільки на ціну показів, кліків, дій і переглядів. Так ви порахуєте тільки витрати, а не проаналізуєте результат. Для того, щоб зрозуміти чи працює ваша медійна реклама в інтернеті, необхідно враховувати лише один показник – ROI. Але не поспішайте вираховувати коефіцієнт через тиждень після запуску кампанії. Для того, щоб зрозуміти, наскільки рентабельними були вкладення, слід аналізувати щомісяця і за різними формулами.

Головне завдання продавця – бути цікавим покупцю. Поставте себе на місце вашого клієнта і подумайте: а що б зачепило вас? Як тільки зрозумієте, чого б ви хотіли – зрозумієте чого хоче ваш покупець. Робіть від душі, як для себе, і тоді на ваш банер обов’язково клікнуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *