Перехід інтернет-магазинів на платформі ibud.ua на https

перехід на https

У березні цього року платформа ibud.ua, включаючи субдомени (інтернет магазини, доменне ім’я яких має закінчення ibud.ua), перейшла на безпечний протокол з’єднання https. Компаніям, чиї інтернет-магазини зареєстровані на сторонніх доменах, доведеться зробити це самостійно

Отримання SSL-сертифіката

Щоб здійснити перехід на https – протокол безпечної передачі даних – потрібно отримати SSL-сертифікат. Замовити сертифікат можна у будь-якого SSL-провайдера або посередника, послуга платна. Існує кілька типів SSL-сертифікатів в залежності від типу перевірки:

  • З перевіркою домену. Вимагає підтвердження володіння доменом через e-mail-верифікацію, тобто підтвердження прийде на доменну пошту. Оскільки надавати додатково будь-які дані не потрібно, отримання сертифікату не займе багато часу, доступне як юридичним, так і фізичним особам.
  • З перевіркою компанії. Крім перевірки домену, відбувається перевірка компанії: сертифікат підтверджує реальність існування даної організації та зв’язок її з сайтом. Доступно тільки для юридичних осіб. Перевірка може включати надання свідоцтва про держреєстрацію або документа із зазначенням назви компанії (рахунки, договори, тощо), дзвінок на один з публічних телефонних номерів компанії. Перелік вимог може відрізнятися в різних компаніях, слід уточнити у провайдера. На перевірку і видачу сертифіката потрібен час.
  • Сертифікати з зеленою стрічкою. Включають в себе перевірку компанії, але більш ретельну. Назву сайта, захищеного таким сертифікатом, в браузерному рядку виділено зеленим кольором та містить назву компанії, для якої виданий сертифікат.

перехід на https

Підключення сертифікату через особистий кабінет на платформі ibud.ua

В особистому кабінеті компанії на сторінці “Управління безпечним з’єднанням”, вставити отриманий SSL-сертифікат та ключ до нього у відповідні поля. Таким чином буде відправлена заявка на встановлення сертифікату. 

перехід на https в особистому кабінетіПісля установки сертифікату інтернет-магазин на платформі стане доступний та на https та на http. Це тимчасовий захід для того щоб компанія змогла налаштувати системи статистики – з точки зору пошукового робота тепер це два різних сайта. Якщо інтернет-магазин підключений до зовнішніх систем Google Analytics або Яндекс.Метрика, потрібно оновити протокол. У Яндекс.Вебмайстер в “Настройках индексирования” необхідно додати протокол https до адреси інтернет-магазину, в Google Search Console – потрібно додати інтернет-магазин на https як новий сайт та підтвердити право власності. Збір даних почнеться відразу після додавання сайта в Google Webmaster, але стануть вони доступними тільки після підтвердження. 

Найбільш поширені запитання, пов’язані з переїздом сайтів на протокол безпечного з’єднання, та відповіді на них описані в блогах Google та Яндекса

Після завершення налаштувань в особистому кабінеті компанії на платформі ibud.ua потрібно вибрати використання тільки безпечного з’єднання.

У кого придбати SSL-сертифікат

Не користуйтеся піратськими або безкоштовними сервісами. Купуючи сертифікований продукт, крім самого сертифікату, ви отримуєте сервісне обслуговування – в разі виникнення проблем завжди можна звернутися в службу підтримки або просто за консультацією та перевірити чи правильно встановлено сертифікат.

Рекомендовані сертифікати:
– Symantec – https://www.symantec.com/ssl-certificates/
– GeoTrust- https://www.geotrust.com/ssl/
– GoDaddy – https://ua.godaddy.com/web-security/ssl-certificate
– RapidSSL – https://www.rapidssl.com/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *